Wrocław na wycieczkę z dziećmi

Stolica Dolnego Śląska kojarzy się przede wszystkim z dużymi imprezami kulturalnymi oraz barwnym życiem studenckim. Jednakże uwielbiany przez turystów w ostatnich latach Wrocław warto odwiedzić również ze swoimi pociechami. Baza noclegowa skupiona jest głównie w centrum miasta, gdzie znajduje się najwięcej zabytkowych obiektów. Możemy znaleźć zarówno hotele, hostele i schroniska, jak i apartamenty z kuchnią oferujące noclegi [szukaj na: meteor-turystyka.pl].

Wrocław [zobacz na: wikipedia.pl] odwiedza co roku wielu turystów, nie brakuje tu więc też miejsc przyjaznych dzieciom. Jeżeli nie potrzebujemy brać ze sobą większej ilości bagażu niż jesteśmy w stanie udźwignąć w walizce, możemy wybrać się do Wrocławia nawet pociągiem. Z okolic Dworca Głównego możemy dostać się komunikacją miejską pod Halę Stulecia, skąd niedaleko do Ogrodu Zoologicznego. To z pewnością będzie największa atrakcja dla milusińskich. Wrocławski Ogród Zoologiczny jest najstarszym w Polsce, a także zobaczyć w nim można największą liczbę gatunków. Na powierzchni 33 hektarów zobaczyć można w sumie 10 tysięcy różnych zwierząt. Największą atrakcją zoo jest otwarte w 2014 roku Afrykarium. Zobaczyć tu możemy zwierzęta zamieszkujące wody Afryki – nie tylko morskie żółwie, płaszczki, rekiny i egzotyczne gatunki ryb, ale także spędzające większość czasu pluskając się w wodzie krokodyle, hipopotamy oraz pingwiny. Rzut beretem dzieli zoo od Ogrodu Japońskiego, Pergoli i Hali Stulecia, ze znajdującym się w niej interaktywnym Centrum Poznawczym. Z kolei tuż przy Ostrowie Tumskim, najstarszej części Wrocławia, znajduje się Ogród Botaniczny, a po drugiej stronie Wyspa Sodowa, gdzie możemy urządzić piknik.

Świetnym pomysłem na zwiedzanie z dziećmi jest też poszukiwanie krasnali, które znaleźć możemy w różnych punktach miasta, a nawiązują do ważnych i ciekawych miejsc oraz ich funkcji. W ten sposób dorośli mogą pozwolić sobie na bardziej klasyczne zwiedzanie zabytków i podziwianie architektury, a dzieci nie będą się w tym czasie nudzić. Warto wybrać się na Dworzec Świebodziński, gdzie znajduje się największa w Polsce makieta kolejowa – po torach kursuje dziewięć pociągów, a dokoła nich znajduje się ponad setka miniaturowych budynków. Atrakcją dla dzieci będzie także aquapark, tereny spacerowe i rekreacyjne, parki linowe i inne miejsca, gdzie można spędzić czas na aktywnej zabawie. Rodzinny wyjazd będzie obfitował w atrakcje, z których każdy będzie zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>