Wielowymiarowość Mielna

Rozmaitość atrakcyjnych oraz zabytków jest w Polsce niezliczona. Warto wziąć pod uwagę Morze Bałtyckie, które oferuje wiele wspaniałych miejsc, które z pewnością zapewnią wiele frajdy dorosłym i dzieciom. Jedną z miejscowości, którą warto polecić jest Mielno – spora nabrzeżna wieś, zamieszkana przez prawie 2,5 tysiąca mieszkańców, która obfituje w wiele ciekawych propozycji na spędzenie wolnego czasu na wakacjach. Można tam pojechać na wakacje bez obaw o zakwaterowanie, ponieważ baza noclegowa Mielna jest niezwykle rozwinięta jak na wieś, ponieważ większość jej mieszkańców korzystając z sezonu letniego utrzymuje się z turystyki. Jest to spowodowane dostępem do Morza Bałtyckiego i Jeziora Jamno oraz ich pięknymi widokami, które cieszą oko każdego nawet zagranicznego turystę.

Wspominając o Mielnie, warto przypomnieć o wielowymiarowości tego małego miasteczka. Przed wszystkim słynie ono z rozmaitości ryb w jeziorze, dzięki czemu co roku zbiera się tam wiele zapalonych wędkarzy oraz amatorów wędkarstwa. Dodatkowo przy jeziorze oferowane są płatne rejsy oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego takiego jak motorówki, łódki oraz rowery wodne. Warto dodać, że znajduje się tam również przystań dla jachtów, które można za odpowiednią opłatą wypożyczyć, aby cieszyć się prawdziwą przygodą z rodziną w środowisku wodnym. W Mielnie można spotkać wiele ciekawych monumentów takich jak pomnik Jelenia, który usytuowany jest przy Urzędzie Gminy. Został on zafundowany przez jednego ziemianina na pamiątkę udanego polowania w czasie międzywojennym. Oprócz dostojnego jelenia, można spotkać w Mielnie również pomnik Morsa, który został stworzony na pamiątkę organizowanych w Mielnie w 2004 roku Międzynarodowego Zlotu Morsów. Warto zauważyć, że takie zabiegi są często wykonywane w czasie zimy właśnie w Mielnie, ponieważ dogodny klimat oraz woda spełnia wymagania każdego „morsa”. Oprócz niezwykłych zwierząt w postaci posągów, można tam również trafić do Parku Linowego Tukan, który cieszy się sporym zaufaniem przez dorosłych i młodzież. Miejsce to dostarcza nie lada rozrywki dla całej rodziny, a to wszystko pod czujnym okiem instruktorów. Jak widać Mielno ma wiele twarzy, a jego wielowymiarowość nie zna końca. Dlatego warto wybrać właśnie tą miejscowość jako miejsce wakacyjnej destynacji, ponieważ zapewni ona mnóstwo cudownie spędzonych chwil.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>