Trójmiasto – potrójne korzyści z wakacji

Każdego roku, nad Polskim Morzem wypoczywa ogromna rzesza turystów. Nadmorskie miejscowości przyciągają wczasowiczów z całej Polski, do jednych z najbardziej obleganych należą Gdańsk (https://pl.wikipedia.org/wiki/Gda%C5%84sk), Gdynia i Sopot, czyli Trójmiasto. To miejsce, które jest popularne z różnych względów – istotny jest z pewnością dostęp do piaszczystych plaż, nie bez znaczenia są jednak także inne atrakcje, z których mogą korzystać turyści – zabytkowe budowle i inne ciekawe miejsca sprawiają, że w Trójmieście nie sposób narzekać na nudę.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że podczas pobytu nad morzem większość osób spędza sporo czasu na plaży. W całym Trójmieście nie brakuje plaż, które są nie tylko piaszczyste, ale także szerokie. Dużą popularnością cieszy się przede wszystkim sopocka riwiera, na której można nie tylko wygrzewać się na ciepłym piasku, lecz także korzystać z przygotowanych atrakcji. Turyści chętnie wybierają się na przykład na przejażdżkę popularnym bananem, wodną motorówką, a także na lot ponad wodą, podczas którego można zobaczyć panoramę miasta.

Spędzając czas w Sopocie warto znaleźć także chwilę na to, by wybrać się na tamtejsze molo. Jest to najdłuższy tego typu obiekt na Bałtyku, mierzy bowiem nieco ponad 500 metrów. Niedaleko mola usytuowana jest także przystań, w której cumują kolorowe lodzie oraz kutry rybackie – to miejsce, które powinna zobaczyć każda osoba zainteresowana pracą rybaków. Oczywiście, nie sposób nie wybrać się na spacer po Gdańsku. Na szczególną uwagę zasługuje Stare Miasto, czyli część Gdańska, w której umiejscowione są najbardziej popularne zabytki tego miejsca. Przechadzając się Długim Targiem i ulicą Długą można poznawać nie tylko stare kamienice, lecz również znaną Fontannę Neptuna (XVII w.), z którą chętnie fotografują się wszyscy turyści.

Podczas pobytu w Gdańsku mamy sposobność zobaczyć także Latarnię Morską, która została wybudowana w XIX wieku. Jest to miejsce udostępnione do zwiedzania przez turystów, którzy chętnie korzystają z tej możliwości, by ze szczytu wieży móc podziwiać między innymi Westerplatte. Nietrudno się domyślić, że baza noclegowa w Trójmieście jest naprawdę spora, dzięki czemu turyści chcący spędzić tam urlop mogą zatrzymać się między innymi – – czyli w ośrodku wypoczynkowym, willi, pensjonacie, funkcjonuje tam także sporo hoteli i apartamentów. Oferty wszystkich wspomnianych miejsc można porównać korzystając z nazwy – noclegi Trójmiasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>