Pocztówka z malowniczego Dźwirzyna

Dźwirzyno jest jedną z nadmorskich miejscowości, zyskujących coraz większą popularność wśród osób doceniających wypoczynek na polskim Wybrzeżu. Ta nieduża osada leży nie tylko nad Bałtykiem, ale również nad jeziorem Resko Przymorskie, które jest dobrym miejscem na uprawianie różnych wodnych sportów. Na jej terenie znajduje się także port, nie brakuje tam także zabytkowych domów, które warto zobaczyć, spędzając w letnisku choć kilka dni.

Podczas pobytu nad morzem większość letników jest częstymi gośćmi na plaży. Wygrzewanie się tu na słońcu jest wyjątkowo przyjemne, ponieważ w tym miejscu wypoczywa mniej osób niż w większości nadmorskich kurortów, dodatkowo plaża jest bardzo szeroka, dzięki czemu można łatwo znaleźć miejsce i nie przeszkadzać innym osobom wypoczywającym.

Poza leżeniem i zażywaniem morskich kąpieli można wybrać się także nad drugi zbiornik wodny, czyli jezioro Resko Przymorskie. W tym miejscu można zacząć uczyć się pływać na desce windsurfingowej, wędkarze mogą natomiast oddać się swojemu hobby, ponieważ żyją tam różne gatunki ryb. Nad jeziorem znajduje się również przystań, jest to miejsce, w którym każdego dnia cumują kutry i łodzie rybackie – osoby zainteresowane pracą rybaków mogą z bliska przyjrzeć się sprzętowi, który wykorzystują podczas pracy. Dodatkowo z przystani wyruszają w rejs statki wycieczkowe.

Podczas pobytu w Dźwirzynie warto wybrać się choć raz na trening ścieżką zdrowia. Ścieżka ma 1600 m długości, a na jej trasie znajduje się aż 15 punktów, w których warto wykonywać ćwiczenia na różne partie ciała. Na terenie działa także Gminne Centrum Sportu i Rekreacji – to miejsce, w którym znajdzie się zajęcie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – najmłodsi mogą korzystać z placu zabaw, nieco starsi wczasowicze mogą grać w gry zespołowe na jednym z boisk, mogą również rozegrać partię minigolfa.

Planowanie wakacyjnego urlopu nie jest łatwym zadaniem. Jedną z istotniejszych kwestii jest baza noclegowa, na szczęście w Dźwirzynie działa sporo obiektów, gdzie można zarezerwować pokój (Dźwirzyno noclegi ➾). Należą do nich na przykład ośrodek wczasowy, pensjonat, willa, domek letniskowy oraz prywatna kwatera (wszystkie oferty można znaleźć na stornie noclegi Dźwirzyno).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>