Po prostu zobacz Mikołajki!

O tym, że Polska jest piękna, dowiadujemy się nie dzięki telewizji, czy Internetowi, lecz za sprawą własnych przeżyć i podróży, dzięki którym poznajemy nowe miejsce, ludzi, kultury, a także obyczaje. Odkrywamy nieznane nam dotychczas miejsca, które uświadamiają nam, ile takich zakątków znajduje się w Polsce. Jednym z takich punktów na mapie są z pewnością Mikołajki. To urokliwe miasteczko, liczące około 5 tysięcy mieszkańców. Pewnie większość z nas zna doskonale tę miejscowość, lub słyszał o niej kiedykolwiek, gdyż jest to bardzo popularny ośrodek wypoczynkowy w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Turyści chętnie przyjeżdżają tu za sprawą malowniczego i bezpośredniego położenia nad Jeziorem Mikołajewskim oraz Tałty. Jednak kilka minut spaceru i naszym oczom ukazują się kolejne zbiorniki wodne, w tym największe w Polsce jezioro – Śniardwy.

Mikołajki jak i jej najbliższa okolica stwarza doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej jak i rowerowej. Na turystów czeka mnóstwo różnorodnych szlaków turystycznych, które prowadzą po najpiękniejszych zakątkach krainy. Bardzo popularne powiedzenie na tym terenie to: „Ulica Kajki to całe Mikołajki”. Zawiera ono w sobie wiele prawdy, gdyż owa droga jest najstarszą, a zarazem najdłuższą w mieście. Jej długość wynosi około 2,5 kilometra. Alejkę ozdabiają liczne okazałe lipy, a także urokliwe domy, z których zdecydowana większość pochodzi z XIX wieku. Szlak Kajki biegnie tuż przy Jeziorze Mikołajewskim, a więc w okresie letnim tętni życiem dzięki turystom.

W większości domów znajdują się hoteliki, mazurskie pokoje gościnne, a także niewielkie restauracje oraz bary. Mikołajki to jeden z popularniejszych kurortów w Polsce. Nic więc dziwnego, że ulokowała się tutaj pokaźna baza noclegowa. Mamy tu zarówno kameralne obiekty jak i luksusowe hotele. Jednym z takich budynków jest niebywały Hotel Gołębiewski, który położony jest tuż nad brzegiem Jeziora Mikołajskiego. Na terenie obiektu znajduje się jeden z najlepszych w Polsce parków wodnych – Tropikana, który sprawdzi się także idealnie jako rozrywka, gdy pogoda za oknem będzie kapryśna. Znajdziemy tutaj basen sportowy, rekreacyjny, szkolny, brodzik dla dzieci, a także wiele zjeżdżalni. Ponadto wszelkie złości i nerwy ukoi pobyt w miejscowym SPA. Hotel jest jednym z najbardziej luksusowych i najchętniej odwiedzanym tego typu obiektem w Polsce. Warto pozwolić sobie na odrobinę relaksu i luksusu. Mikołajki to magiczne miejsce, położone w idealnym miejscu. Trudno opisać panujące tu piękno, ład i harmonia. To po prostu trzeba przeżyć i zobaczyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>