Niedoceniany Malbork

Malbork znany jest głównie dzięki temu, że na jego terytorium znajduje się Zamek Krzyżacki. Wielu turystów nie docenia innych aspektów turystycznych tej miejscowości. Warto poznać kilka atrakcji, które na co dzień nie są przez turystów wysoko oceniane, a które naprawdę warto zobaczyć na własne oczy.

Jedna z takich atrakcji to pomnik Króla Kazimierza Jagiellończyka. Jest on zlokalizowany w okolicach ulicy Tadeusza Kościuszki. Pomnik ten, a raczej rzeźba, jest bardzo duża. Można powiedzieć, że wręcz ogromna. Jego wysokość to prawie 3,5 metra. Król Kazimierz Jagiellończyk został przedstawiony jako postać siedząca na koniu. Jeśli szukamy ciekawych atrakcji w Malborku, to pomnik ten na pewno taką właśnie jest.

Drugim miejscem, do którego warto się udać, są okolice miejscowego ratusza. Wygląda on jak pałac, a nawet można go nazwać niewielkim zamkiem. Ratusz jest budowlą wykonaną w stylu gotyckim i pochodzi z okolic końcówki XIV wieku. Budynek jest dwukondygnacyjny, a wyróżnia się dwuspadowym dachem, pośrodku którego znajdziemy wieżę. Jeśli jesteśmy w niedalekiej okolicy, to warto się tutaj przejść, ponieważ jest na pewno interesujący budynek. Warto na niego choćby przez chwilę spojrzeć.

Kolejny obiekt to tutejsza Brama Mariacka. Powstała ona w wieku XIV, czyli wtedy, gdy budowano także umocnienia miejskie, mające zapobiec nieprzyjacielskim najazdom. Brama ta jest sporej wielkości obiektem. Jej wysokość to około 10 metrów, dzięki czemu z jej szczytu doskonale można było obserwować granice miasta. Dziś nazywa się Bramą Mariacką, jednak nie było tak zawsze. Wcześniej nazywana była Bramą Sztumską. Ciekawy obiekt, znajdujący się praktycznie przy samej, drodze więc nie powinno być problemu z jego odnalezieniem.

Turyści chwalą sobie noclegi, które są tu na naprawdę wysokim poziomie. Z tego też właśnie powodu warto tutaj przyjechać co najmniej na kilka dni. Baza noclegowa [zobacz] miasta jest świetnie zorganizowana i przygotowana na sporą ilość turystów. Ceny przy tym nie są zbyt wygórowane, dzięki czemu nie odstraszają, a zachęcają do wypoczynku w Malborku. Pamiętajmy jednak o tym, że bezpiecznym rozwiązaniem jest wcześniejsze zarezerwowanie noclegu po to, aby później nie było rozczarowania, że jednak jest problem z zatrzymaniem się w okolicy. Jeśli odpowiednio zadbamy o nocleg, to z wyjazdu do Malborka na pewno będziemy zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>