Mała osada, wiele możliwości – Czarna Góra

Czarna Góra to miejscowość mała, raczej jest to typowe miasteczko wypadowe. Znajduje się tu kilka ulic, niewielka baza noclegowa (http://meteor-turystyka.pl – Czarna Góra noclegi) duży hotel i to praktycznie wszystko. Jednak okolica jest naprawdę bardzo bogata w atrakcje, Sudety i okoliczne wioski posiadają wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Bardzo blisko jest Stronie Śląskie, które jeszcze do niedawna słynęło z huty szkła kryształowego Violetta, jednak ta upadła w 2008 roku.

Stronie Śląskie to bardzo młode miasto, ma zaledwie około 50 lat, ale dzięki znakomicie rozwiniętej okolicy stało się centrum sportowym tego regionu. Jest tutaj około kilkunastu wyciągów i tras zjazdowych, najwięcej jest bardzo blisko Czarnej Góry bo aż 9, reszta znajduje się w Kamienicy, Nowej Morawie, Bielicach i Gierałtowie. Jest to okolica, którą można odwiedzać zarówno zimą, jak i w wakacje letnie. Zimą oczywiście trasy zjazdowe, przepiękne krajobrazy i sport, a latem można swobodnie zdobywać szczyty Sudetów, których jest tu naprawdę sporo, możemy wybrać się na Trójmorski Wierch, Czernicę, Jaworową Kopę, Chłopek, Pasiecznik, Czarną Górę i wiele innych pięknych sudeckich szczytów.

Warto również wybrać się do Kletna, znajduje się zaledwie kilkanaście minut drogi samochodem, a oferuje sporo atrakcji, takich jak park linowy na starym zboczu kamieniołomu, który robi naprawdę ogromne wrażenie, ale również znajduje się tam Jaskinia Niedźwiedzia, bardzo duża, trójpoziomowa, która jeszcze nie jest do końca odkryta, lecz tam gdzie możemy wejść jest przepięknie, możemy podziwiać skamieniałe kości zwierząt, które pochodzą jeszcze z epoki ostatniego zlodowacenia, ale jest tam również wiele typowo jaskiniowych fort, takich jak stalaktyty, stalagmity i stalagnaty.

Tak więc trzeba przyznać, że okolica Czarnej Góry jest bardzo różnorodna, warto tam spędzić zarówno ferie zimowe, wtedy można skorzystać z jednej z najbogatszych w Polsce ofert ośrodków narciarskich i wyciągów, ale również wakacje letnie, wiele szczytów Sudetów jest bardzo przyjemnych do zdobycia, ale są również te bardziej wymagające dla ambitnych zdobywców. Ogólnie rzecz ujmując, pomimo małych rozmiarów Czarna Góra jest ciekawa, a baza noclegowa choć niezbyt bogata, to wystarczająca. Znajdziemy tam jeden ogromny hotel i kilkanaście pojedynczych prywatnych kwater i pensjonatów. Dlatego warto pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>