Latarnia morska i inne atrakcje Kołobrzegu

Kołobrzeg to miasto znajdujące się w północnej części kraju. Turyści chętnie je odwiedzają, ponieważ zdają sobie sprawę, iż czeka tu na nich wiele możliwości spędzania czasu. Mają rację, gdyż w Kołobrzegu aż roi się od ogólnodostępnych atrakcji w naprawdę bardzo przystępnych cenach. Niezwykły klimat tego miasta sprawia, że chce się do niego przyjeżdżać.

Jedną z atrakcji jest Muzeum Oręża Polskiego. Chyba każdy o nim słyszał, a nie każdy w nim był, toteż urlop jest idealnym momentem na to, aby nadrobić zaległości. Muzeum to będzie stanowiło niezwykłą atrakcję dla każdego zainteresowanego tematyką historyczną, lecz nie tylko. Eksponaty znajdujące się w środku bezdyskusyjnie przykują uwagę każdego, kto tylko przekroczy próg tego obiektu. Powstało w roku 1963. Można w nim zobaczyć zbiory militariów, tak te współczesne, jak nawet z okresu średniowiecza, kiedy wszystko jeszcze wyglądało zupełnie inaczej. Obiekt ten ma w swoim posiadaniu słynną na cały świat maszynę szyfrującą „Enigmę”. Jednakże nie wszystkie zbiory znajdują się w środku. Część została umiejscowiona przy budynku głównym, na przykład samoloty, czołgi, czy nawet wyrzutnie rakiet oraz wiele innych. Warto odwiedzić Muzeum Oręża Polskiego i móc dowiedzieć się, chociaż w pewnym stopniu, jak wyglądało wyposażenie żołnierzy, czym się poruszali itd. Obiekt ten z pewnością najciekawszy wyda się chłopcom, ale każdy, kto chociaż trochę interesuje się historią powinien go zwiedzić.

Kolejną atrakcją znajdującą się w tym nadmorskim mieście jest latarnia. Nie jest ona przesadnie wysoka (ma ona bowiem jedynie 180 stopni), ani wiekowa (została odbudowana po II wojnie światowej), ale nie da się jej odmówić urody. Może się ona również poszczycić dużym tarasem widokowym, z którego możemy podziwiać przepiękne widoki. Dzięki jego rozmiarowi nie musimy się też próbować przeciskać do barierki, co jest dosyć klasyczną czynnością w takich miejscach. Nie da się zaprzeczyć, iż jest spory atut tego obiektu. Latarnia jest więc niezbędnikiem na liście miejsc do zobaczenia przez każdego turystę.
Jeśli jesteście osobami aktywnymi, to spacerując po plaży możecie przejść do innych ciekawych miejscowości, zlokalizowanych niedaleko Kołobrzegu są to np. Grzybowo czy Dźwirzyno.

Kołobrzeg to dobry wybór przy planowaniu urlopu. Jest tutaj wszystko, czego potrzeba na wakacjach, czyli przepiękne plaże, gwarancja niezwykłych przeżyć oraz niezliczona ilość atrakcji. Wydaje się niemożliwym, żeby ktoś nie znalazł czegoś dla siebie. Kołobrzeg cieszy się popularnością wśród turystów, toteż baza noclegowa Kołobrzegu jest tutaj niezwykle bogata. Każdy znajdzie tu zakwaterowanie w odpowiadającej mu cenie, nocleg na pewno będzie stanowił problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>