Kościerzyna i okoliczne atrakcje

Szymbark znajduje się zaledwie kilkanaście kilometrów od Kościerzyny, a dojazd jest bardzo prosty, ponieważ prowadzi do niego główna droga krajowa. Szymbark to miasto bardzo popularne z wielu względów. Posiada liczne atrakcje i jest to znakomite miejsce, aby spędzić w nim cały dzień. Najbardziej popularne jest chyba z powodu domu do góry nogami, który rzeczywiście stoi na dachu. Wejście do niego stanowi nie lada wyzwanie, ponieważ błędnik naprawdę płata nam figle. Wszystko jest jak w normalnym domu, tylko że do góry nogami. Chodzimy po suficie… Każdemu wejściu, które odbywa się co pół godziny, towarzyszy mnóstwo śmiechu i radości. Dodatkowo w Szymbarku znajduje się najdłuższa deska na świecie, ma ona około 46 metrów, a pracowało nad nią 300 osób, w tym sam ówczesny prezydent – Lech Wałęsa. W pomieszczeniu, gdzie znajduje się najdłuższa deska, jest również lokal gastronomiczny, w którym możemy skosztować typowego kaszubskiego jadła oraz poznać kulturę kaszubską. Jest to świetny pomysł na zapoznanie się z Kaszubami. Oprócz tego możemy zobaczyć w skansenie dom sybiraka i starą lokomotywę parową – te zabytki są związane z wojnami z Rosją i dzięki opowieściom przewodników możemy poznać głębiej wiedzę z historii. Szymbark to ogromny kompleks, dzięki czemu na pewno nie będziemy się tam nudzić przez cały dzień.

W dodatku warto pojechać kilka kilometrów dalej do pobliskiej Wieżycy, gdzie znajduje się najwyższe wzniesienie na Kaszubach wraz z wysoką wieżą widokową. Widok, który rozpościera się z jej szczytu zapiera dech w piersiach – ogromne tereny leśne i natura, robią wielkie wrażenie.

Kościerzyna jako miejsce na nocleg i miejsce wypoczynku nikogo nie zawiedzie. Znajdziemy tu liczne hotele, hostele, pensjonaty i kwatery prywatne, gdzie można zarezerwować noclegi. Można zrobić to przez internet, wpisując w okno wyszukiwarki hasło: „noclegi Kościerzyna". Pokaże się wtedy sporo ofert, spośród których możemy wybrać tę najlepszą dla nas. Każdy na pewno znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>