Dziki zakątek Polski – Podlasie

Podlasie najpiękniej wygląda jesienią. To właśnie tą porą najlepiej jest wybrać się do tego przepięknego zakątka polski. Wszyscy turyści znajdą tu moc atrakcji. Począwszy od kajakarzy, rowerzystów czy zapalonych żeglarzy. Przygodę najlepiej zacząć od przeprawy wzdłuż Czarnej Hańczy. Jest to jedna z najbardziej znanych tras kajakarskich w Polsce.

Jeziora poukrywane w terenie, przepiękne lasy – to idealne miejsce na wycieczki rowerowe. W skład Podlasia wchodzi również przepiękny Narwiański Park Narodowy, Biebrzański oraz Białowieski. Chcesz pooddychać świeżym powietrzem? Sąsiedztwo dziewiczych puszczy z pewnością dostarczy Ci go pod dostatek. Za najbardziej dziki zakątek można uznać ten ciągnący się wzdłuż Narwiańskiego Parku Narodowego oraz jego rzek.

W Narwiańskim Parku należy koniecznie zobaczyć stary dwór w Kurowie. Ci, którzy chcą poczuć wielokulturowość dawnej Rzeczpospolitej powinni wybrać się do Tykocina. W centralnym miejscu miasteczka znajduje się synagoga zwana Kaczorowem. Można w niej zasmakować koszernej kuchni żydowskiej. W chwili obecnej można też zwiedzać znajdujący się w odbudowie zamek Zygmunta Augusta. Będąc na Podlasiu nie można też przeoczyć wsi Kiermusy, stanowiącej prawdziwe bocianie gniazdo. W miejscowości znajdują się też obiekty mające wartość historyczną jak Dworek na Łąkami czy średniowieczną leśną warownię. Trafiając z kolei do Białegostoku wysiądziemy na jednym z najpiękniejszych dworców w Polsce. Tuż niedaleko znajduje się zespół pałacowy Branickich. Przede wszystkim z Białegostoku prowadzą wspaniale szlaki turystyczne związane między innymi z kulturą żydowską czy prawosławną.

Najwięcej miejsc noclegowych znajdziemy właśnie w tym miejscu. Jeśli jednak zależy nam na bliższym obcowaniu z przyroda powinniśmy zastanowić się nad noclegiem w gospodarstwach agroturystycznych. Bez problemu znajdziemy te oferujące nocleg tuż przy Puszczy Białowieskiej czy wzdłuż najpiękniejszych obiektów przyrodniczych. Podlasie to wciąż nieodkryta kraina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>