Atrakcje Węgierskiej Górki

Węgierska Górka to wieś w południowej Polsce mieszcząca się bardzo blisko Wisły i Żywca. Jest to miejscowość raczej wypadowa w okolicę, ponieważ w samym miasteczku zbyt dużo atrakcji niestety nie ma. Ale jest to znakomite miejsce do zatrzymania się – noclegi w Węgierskiej Górce są tanie, a baza noclegowa całkiem dobrze rozwinięta. Dodatkową atrakcją jest bliska odległość od granicy Polski ze Słowacją, więc znakomitym pomysłem może okazać się kilkudniowy wypad do Słowacji.

W okolicy największą atrakcją jest niewątpliwie najwyższy szczyt Beskidów czyli Skrzyczne. Jest to góra o wysokości 1257 metrów nad poziomem morza i wznosi się w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego. Na jej szczyt prowadzi wyciąg krzesełkowy, który jest płatny, ale dzięki temu możemy dostać się na samą górę bez żadnego trudu i zmęczenia. Jest to przede wszystkim znakomite miejsce dla narciarzy, ponieważ tutejsze stoki mają ponad 10 kilometrów znakomicie przygotowanych tras należących do Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, który służy przygotowaniom do Igrzysk Olimpijskich dla Polskich sportowców. Warto dodać, że jedna z tras narciarskich ma homologację FIS – czyli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Jest to miejsce otwarte nie tylko zimą, również latem stanowi jedno z najpopularniejszych miejsc w okolicy. Dane statystyczne mówią, że przez całe lato odwiedza to miejsce około 200 tysięcy osób. W lecie trasy są wykorzystywane bardzo często przez rowerzystów, których można spotkać na Skrzycznem naprawdę sporo. Bardzo długie zjazdy, do jakich są wykorzystywane również stoki narciarskie są bardzo popularne wśród rowerzystów, którzy na górę wjeżdżają również za pomocą wyciągu krzesełkowego.

1 komentarz

  1. adaśku

    Nie sądziłem że szczyt Beskidów ma aż tyle! Muszę się z tym koniecznie zmierzyć!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>